Sanilog

Moda na ekologiczne rozwiązania w życiu nie przemija, a wręcz przeciwnie z roku na rok przybiera na sile, co wiąże się głównie ze wzrostem świadomości społeczeństwa, dotyczącej jakości naszej planety. Jednym z popularnych rozwiązań jest gromadzenie i użytkowanie deszczówki, czyli wody, która spada na powierzchnię ziemi w postaci opadów atmosferycznych, czyli deszczu, śniegu oraz gradu. W asortymencie naszej firmy znaleźć można różne rodzaje zbiorników na wodę. Sprawdź, co przygotowaliśmy!

Beczka UN do produkcji spożywczej 60L Beczka UN do produkcji spożywczej 60L
Cena brutto: 107,99 zł
szt.
zobacz więcej
IBC 1000L na wodę, wlew 225/EPDM IBC 1000L na wodę, wlew 225/EPDM
Producent: Werit
Cena brutto: 1 035,00 zł
szt.
zobacz więcej
IBC do żywnści 1000l Nutriline na palecie PE IBC do żywnści 1000l Nutriline na palecie PE
Producent: Werit
Cena brutto: 1 016,60 zł
szt.
zobacz więcej
Kontener  1000L wlew 150, na wodę Kontener 1000L wlew 150, na wodę
Producent: Werit
Cena brutto: 1 025,80 zł
szt.
zobacz więcej
Kontener IBC 300L /UN/wlew 150 Kontener IBC 300L /UN/wlew 150
Producent: Werit
Cena brutto: 694,60 zł
szt.
zobacz więcej
Kontener na wodę IBC 600L /wlew 150 Kontener na wodę IBC 600L /wlew 150
Producent: Werit
Cena brutto: 901,60 zł
szt.
zobacz więcej
Pojemnik na deszczówkę 1000 l na palecie Pojemnik na deszczówkę 1000 l na palecie
Producent: Werit
Cena brutto: 929,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pokrywa do zbiornika na deszczówkę Pokrywa do zbiornika na deszczówkę
Producent: Werit
Cena brutto: 24,50 zł
szt.
zobacz więcej
Zacisk z uszczelnieniem Zacisk z uszczelnieniem
Producent: Werit
Cena brutto: 29,90 zł
szt.
zobacz więcej
Zbiornik 600l  na wodę /wlew 225 Zbiornik 600l na wodę /wlew 225
Producent: Werit
Cena brutto: 910,80 zł
szt.
zobacz więcej
Zbiornik na deszczówkę 1000l/ beczka Zbiornik na deszczówkę 1000l/ beczka
Producent: Werit
Cena brutto: 735,00 zł 840,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Czym jest deszczówka?

Gromadzenie opadów atmosferycznych porównywalne jest do gromadzenia promieni słonecznych, które za pomocą instalacji fotowoltaicznych są przetwarzane na energię elektryczną. W tym przypadku zebrane opady można wykorzystać między innymi do podlania ogrodu, umycia auta czy innych prac porządkowych wokół domu. W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdują się naziemne zbiorniki na wodę deszczową o różnej pojemności, takiej jak 300, 600 oraz 1000 litrów.

Jak sama nazwa naszego produktu mówi, pojemniki umieszczane są na ziemi, zwykle przy domu w pobliżu rury spustowej, której głównym zadaniem jest zbiórka wody z dachu. Wykonywane są one z wysokiej jakości wytrzymałych tworzyw sztucznych, które są odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV, przez co glony i mikroorganizmy nie mają szans na rozwój. Kontenery IBC na wodę najczęściej wykonane są z tworzywa HDPE, podobnie jak drugi rodzaj pojemników na deszczówkę dostępny w naszym sklepie. Mimo wszystko są one lekkie, dzięki czemu łatwo je przetransportować i ustawić w dogodnym dla nas miejscu. Ponadto każdy model zbiornika wykonany jest z półprzeźroczystego materiału, co pozwala na kontrolowanie poziomu znajdującej się w nim wody.

Wybór odpowiedniego zbiornika

Jak już wspomnieliśmy, na rynku jest dostępnych wiele modeli zbiorników na deszczówkę, zarówno te naziemne, jak i podziemne. U nas w ofercie znaleźć można pierwszy ich rodzaj, którego nie trzeba zakopywać, tylko umieścić w odpowiednim miejscu. Wybierając zbiornik warto wziąć pod uwagę jego pojemność, bowiem te małe sprawdzą się jedynie do podlewania pojedynczych rabat. Większy zbiornik na wodę deszczową sprawdzi się bowiem do podlewania całego gospodarstwa czy posesji.

Zbieranie i wykorzystanie deszczówki

Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na wprowadzenie do swojego życia ekologicznych rozwiązań, takich jak pojemnik na wodę deszczową. Zebrana ciecz może zostać wykorzystana przede wszystkim do spłukiwania toalety czy podlewania ogrodu.

Warto pamiętać, że zbierana w ten sposób woda jest biologicznie czysta, jedna, jeśli nie zostanie w odpowiedni sposób filtrowana, nie nadaje się do spożycia. Jednak można ją wykorzystać w inny sposób, między innymi do codziennych obowiązków domowych. Pozwoli to na spore oszczędności w comiesięcznych rachunkach. Woda deszczowa jako roztwór słabych kwasów ma niskie pH, przez co nadaje się do podlewania roślin, nawet tych kwasolubnych, np. azalii, borówek czy wrzosów. Ponadto posiada wapń i magnez, dlatego jest miękka, co sprawia, że nie pozostawia nieestetycznego białego osady dookoła roślin. Nasi pracownicy chętnie podpowiedzą Państwu przy wyborze odpowiedniego pojemnika, który spełni Państwa oczekiwania.

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium