Sanilog

Urządzając mieszkanie najczęściej wybieramy takie rozwiązania, które są funkcjonalne i sprawdzą się na długie lata. Dotyczy to większości pomieszczeń, a zwłaszcza łazienki, z której korzystamy bardzo często. W asortymencie prowadzonego przez nas sklepu internetowego znajdują się różnego rodzaju systemy odpływowe. Czym się kierować przy ich wyborze? Sprawdź!

Systemy odpływowe

Odpływ liniowy EXCLUSIVE 40, CLASSIC 650 mm Odpływ liniowy EXCLUSIVE 40, CLASSIC 650 mm
Producent: Werit
Cena brutto: 512,00 zł
szt.
zobacz więcej
Odpływ liniowy EXCLUSIVE 40, CLASSIC 750 mm Odpływ liniowy EXCLUSIVE 40, CLASSIC 750 mm
Producent: Werit
Cena brutto: 538,00 zł
szt.
zobacz więcej

Rodzaje systemów odpływowych

Wybór odpowiedniego systemu odpływowego jest kluczowy z powodu kilku, istotnych czynników. Głównym zadaniem takiego rozwiązania jest płynne odprowadzanie wody z umywalki, prysznic czy wanny wprost do kanalizacji. Jest to zatem niezbędny element nowoczesnej łazienki. Jeszcze do niedawna producenci starali się ukryć syfony, by nie były one widoczne gołym okiem, jednak od paru lat panuje trend, który polega na odwrotności. Obecnie systemy odpływowe są specjalnie uwidocznione i podkreślone, co ma mieć wpływ na estetykę. I taki właśnie efekt architekci uzyskują, bowiem połączenie funkcjonalności ze stylistycznym efektem jest ciekawym pomysłem, który znajduje aprobatę potencjalnych Klientów. My oferujemy szereg rozwiązań z tego zakresu, które pochodzą od renomowanej firmy JOMO.

Wśród dostępnych u nas produktów znaleźć można takie systemy, jak odpływy liniowe, ścienne i przyścienne, a także wpusty podłogowe. Pierwsze z wymienionych rozwiązań, montuje się najczęściej bezpośrednio w posadzce. W naszej ofercie dostępne są różne długości rusztów w wielu wersjach kolorystycznych. Najczęściej korpusy tych elementów wykonywane są z różnych, trwałych materiałów, między innymi tworzywa lub metalu. Decydując się na powyższe systemy odpływowe, warto pomyśleć o odpowiedniej hydroizolacji podłoża, by podczas użytkowania nie dochodziło do przecieków. Ważne jest również wykonanie spadu w stronę spływu w przestrzeni brodzikowej, bowiem bez tej zasady, woda nie będzie odpowiednio spływać.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie systemy odpływowego?

Przede wszystkim wybrany system powinien być jak najniższy, trwały i szczelny na lata, a także miał dużą przepustowość i nie wymagał częstego czyszczenia. Kluczowy jest zatem materiał, z którego odpływ został wykonany. Najczęściej jest to stal nierdzewna i kwasoodporna, która jest wytrzymała i niezawodna. Wspomniana przepustowość również gra ważną rolę, bowiem odpowiada za to, ile litrów wody w przeciągu sekundy odpływ jest w stanie pobrać. Zachęcamy do zapoznania się z całkowitym asortymentem naszych systemów odpływowych. Służymy pomocą i doradztwem przy wyborze odpowiedniego rozwiązania.

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium