Sanilog

Urządzając mieszkanie warto zastosować nie tylko modne, ale przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania, które sprawdzą się na lata. W przypadku łazienek są to kabiny prysznicowe, które są idealną alternatywą popularnych wanien. Planując montaż kabiny, warto podjąć decyzję odnośnie rodzaju i sposobu odprowadzania wody. Popularnością cieszą się odpływy liniowe. Czym się charakteryzują? Sprawdź!

Odpływ liniowy EXCLUSIVE 40, CLASSIC 650 mm Odpływ liniowy EXCLUSIVE 40, CLASSIC 650 mm
Producent: Werit
Cena brutto: 512,00 zł
szt.
zobacz więcej
Odpływ liniowy EXCLUSIVE 40, CLASSIC 750 mm Odpływ liniowy EXCLUSIVE 40, CLASSIC 750 mm
Producent: Werit
Cena brutto: 538,00 zł
szt.
zobacz więcej

Czym jest odpływ liniowy?

Tradycyjne kabiny prysznicowe, które są dostępne na rynku występują zazwyczaj w określonych wymiarach, które uzależnione są od zastosowanego brodzika i jego kształtu. Coraz popularniejszym, a zarazem nowoczesnym rozwiązaniem jest odpływ liniowy, który umożliwia stworzenie efektownej i funkcjonalnej strefy natryskowej bez brodzika, którą można spotkać także pod nazwą walk in. Nowoczesne odpływy liniowe składają się zazwyczaj z rynny, rusztu, syfonu oraz elementów dodatkowych, które są montowane bezpośrednio w podłodze. To ich zadaniem jest właśnie odprowadzanie wody prysznicowej.

Najprościej mówiąc, system ten polega na grawitacyjnym odprowadzaniu wody z pomieszczenia. Spływa ona do zamontowanej w podłodze lub ścianie rynienki, która jest połączona z syfonem, a następnie woda dostaje się do kanalizacji. W asortymencie prowadzonego przez nas sklepu internetowego dostępne są odpływy liniowe JOMO różniące się kolorem oraz wzornictwem.

Zalety odpływu liniowego w łazience

Natryski, w których zastosowano odpływ liniowy z pewnością zapewni komfortowe i bezpieczne w użytkowaniu rozwiązanie. Brak brodzika to przede wszystkim brak progów i innych barier architektonicznych, co ułatwi korzystanie z prysznica, zwłaszcza osobom starszym. Ponadto takie rozwiązanie zapewni nowoczesny i estetyczny wygląd, a osoby lubiące czystość docenią łatwość sprzątania odpływu liniowego. Ponadto produkt ten pozwala na różnorodność aranżacji, dzięki czemu możemy zastosować jedynie szybę, która będzie wydzielała natrysk, który może mieć dowolny wymiar powierzchni. Dodatkowo rozwiązanie to może mieć różne kształty, kolory i typy wykończenia, a przede wszystkim produkt jest trwały, co wynika z zastosowanych materiałów. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszego sklepu internetowego.

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium