Sanilog

Jednym z powszechnie używanych elementów do transportu różnego rodzaju ładunków, z którym na co dzień w swojej pracy spotykają się operatorzy wózków widłowych, są palety przemysłowe. Najczęściej wykonywane są one z drewna, jednak od dłuższego czasu na rynku znaleźć można także ich zamiennik w postaci plastikowych wyrobów. Różnią się ceną i właściwościami. Jakimi? Sprawdź!

Plastikowe palety przemysłowe – gdzie się sprawdzą?

Jak wiadomo, palety przemysłowe wykorzystywane są niemalże wszędzie, zarówno w hurtowniach, magazynach czy zakładach produkcyjnych. Są one bardzo uniwersalne, a bardzo ważnym czynnikiem jest materiał, z jakiego są wykonane. W przypadku plastikowych wyrobów do przewożenia towarów, najczęściej wykorzystuje się je w przemyśle spożywczym, ze względu na warunki higieniczne. Przede wszystkim plastikowa paleta przemysłowa jest lekka i bezpieczna w użytkowaniu, bowiem pracownik nie jest narażony na gwoździe czy drzazgi. Dostępne w prowadzonym przez nas sklepie wyroby wykonywane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, jakim jest HDPE. Zapewnia ono wytrzymałość, trwałość, a także fakt, iż zostaną spełnione wszystkie wymogi przemysłowe.

Ponadto warto zaznaczyć, że plastikowe palety przemysłowe charakteryzują się niecodziennym i nowoczesnym designem, a wykorzystany do ich produkcji innowacyjny materiał sprawia, że są one bardzo stabilne i mają dużą nośność przy równoczesnym niskim ciężarze własnym.

Bardzo często narzędzie to wykorzystywane jest w przemyśle lotniczym, a Klienci używają ich do transportowania produktów kosmetycznych, farmaceutycznych oraz motoryzacyjnych.

Czym charakteryzują się palety plastikowe?

Jak już wspomniano, plastikowe palety przemysłowe są nawet o połowę lżejsze niż te tradycyjne, drewniane, a także łatwiejsze w utrzymaniu czystości czy użyciu odpowiednich środków chemicznych lub higienicznych. Ponadto są odporne na większość warunków pogodowych, a także jest to bezpieczniejsze i wygodniejsze rozwiązanie do obsługi, co znacznie poprawia warunki bezpieczeństwa w miejscu pracy. Są jednorodne, stabilne wymiarowo i nieporowate, bowiem ich konstrukcja jest wyprofilowana i gładka. Często są kompatybilne z półpaletami. Polietylen o wysokiej gęstości, czyli HDPE, z którego są wykonywane nasze plastikowe palety przemysłowe, nadają się też do stosowania w niskich i wysokich temperaturach od -40 stopni do 40 stopni Celsjusza.

Jak widać, wyróżnić można kilka rodzajów palet i niewątpliwie każdy z nich wyróżnia się innymi funkcjami, jednak wybór powinien być dostosowany do naszych potrzeb. Zachęcamy więc do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu internetowego.

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium