Sanilog
Opcje przeglądania

Okres zimowy to nie tylko zmora dla kierowców, którzy czasami nie wymienią opon na czas, ale przede wszystkim dla mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy corocznie muszą się zmagać z hałdami białego puchu, który skutecznie utrudnia poruszanie się czy wyjazd spod domu. W asortymencie prowadzonego przez nas sklepu internetowego znajdują się łopaty do śniegu. Jak je wybrać, by spełniały swoje zadanie? Sprawdź!

Łopata do śniegu – czym jest i jakie są jej rodzaje?

Jak sama nazwa wskazuje, przyrząd ten służy do usuwania zalegającego, białego, zimowego puchu. Szukają łopaty do śniegu, warto wziąć pod uwagę panujące warunki, bowiem im większy mamy teren do odśnieżenia, tym szufla powinna być szersza. Ponadto warto dopasować model do postury użytkownika. Jeśli narzędziem tym będzie się posługiwać drobna osoba, lepiej wybrać model lekki i wąski. Im będzie ona większa, tym więcej śniegu można zgarnąć, ale tym samym zwiększy się również ciężar.

Na rynku znaleźć można klasyczne łopaty, składające się z trzonka oraz łyżki. W naszej ofercie dostępna jest ona o szerokości 38x27 cm. Jest to bardzo ważny parametr, bowiem sprzątanie wąskich ścieżek, zbyt szeroką łopatą i odwrotnie, będzie niewygodne. Ponadto wielu producentów oferuje także zgarniacze do śniegu, które wyróżniają się szeroką szuflą, która umożliwia zgarnianie puchu z dużych powierzchni.

Łopata do śniegu – z jakiego materiału powinna być wykonana?

Producenci nie mają zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o materiały, których mogą użyć do produkcji narzędzi tego typu. Zazwyczaj łyżki, czyli część, która styka się z odśnieżaną powierzchnią, wykonywana jest z tworzywa sztucznego. W naszym przypadku jest to profil aluminiowy, który jest dość lekki, a także w miarę wytrzymały, a przede wszystkim odporny na ścieranie czy sól drogową.

Wybierając łopatę do śniegu, warto zwrócić uwagę również na trzonek. W naszej ofercie narzędzie posiada prosty trzonek z drewna, który jest przytwierdzony do konstrukcji łyżki za pomocą krzyżakowych śrub. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu internetowego.

do góry
Shop is in view mode
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium