Sanilog

Jednym z nowoczesnych i bardzo modnych rozwiązań, które spotkać można w niemalże każdej łazience jest opływ prysznicowy. Idealnie sprawdza się zarówno w małych pomieszczeniach, jak i dużych salonach kąpielowych. Jak wybrać optymalny sposób odprowadzenia wody z powierzchni prysznica pozbawionego brodzika? Sprawdź!

Czym jest odpływ prysznica w ścianie?

Dzisiejsi producenci wyposażenia do łazienki niemalże prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach, które zapewniają użytkownikom o wiele więcej funkcjonalności. Prysznicowy odpływ ścienny jest bowiem jednym z nich, bowiem nie wymaga on ingerencji w strukturę posadzki. Konieczne jest jedynie wykonanie niewielkiego spadku, w celu swobodnego odpływu wody do znajdującego się w ścianie odwodnienia liniowego, jednak na podłodze nie będą się pojawiały żadne dodatkowe elementy instalacyjne.

Niestety nie w każdej łazience możliwe jest zamontowanie odpływu posadzkowego, a ścienny jest świetną alternatywą. Ten typ może zostać zamontowany w każdej łazience, a modele, które znajdują się w asortymencie prowadzonego przez nas sklepu internetowego dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Najczęściej wykonane są ze stali chromowanej, która jest odporna na zniszczenia i łatwa w utrzymaniu czystości. Dzięki temu łatwiej dopasować produkt do praktycznie każdej łazienki. Posiadając ten typ odpływu w ścianie, nie ma żadnych obaw, że woda może nie spłynąć. Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie jest o wiele trudniejsze w montażu.

Zalety ściennego odpływu prysznicowego

Montaż takiego rozwiązania nie wymaga przede wszystkim stosowania żadnych załamań, przez co istnieje możliwość uzyskania równej powierzchni. Nie trzeba także przecinać płytek, jedynie przy obróbce u styku ze ścianą. Dodatkową zaletą jest możliwy montaż w niedużych łazienkach, a wpust w ścianie wyróżnia się bardzo wysoką estetyką. Rezygnacja z brodzika na rzecz ściennego odpływu prysznicowego pozwala uzyskać równą i jednolitą powierzchnię, co jest istotne zwłaszcza dla osób starszych, mających kłopot z poruszaniem się czy dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszego sklepu internetowego. Nasi pracownicy chętnie podpowiedzą Państwu przy wyborze odpowiedniego rozwiązania i odpowiedzą na wszystkie pytania związane z tematyką naszych produktów i akcesoriów łazienkowych.

nahoru
Shop is in view mode
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium